Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
List Kuratora do Rodziców Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Wrocław, 2019-09-16

Drodzy Rodzice!
Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło z kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

Z danych zebranych przez Kuratorium Oświaty od dyrektorów szkół na dzień 9 września br. wynika, że spośród 402 szkół ponadpodstawowych w 72 zajęcia dydaktyczne (lekcje) kończą się później, w 27 wcześniej niż rok temu. 82 szkoły kończą zajęcia po godzinie 16.00, wśród nich w 32 szkołach zajęcia po godz. 16.00 odbywa tylko jeden oddział i to najczęściej tylko w jednym dniu tygodnia. Wśród działających w bieżącym roku szkolnym 402 dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wydłużona organizacja zajęć dotyczy  od 7% (28 szkół, w których co najmniej 2 oddziały przez większość dni tygodnia kończą naukę po godz. 16.00) do 20 % (82 szkoły kończące zajęcia po godz. 16.00). W ubiegłym roku było to odpowiednio od 5% (18 z 363 działających wówczas szkół) do 16,5% (60
z 363 szkół). W ubiegłym roku 13 szkół kończyło pracę po godz. 18.00, w tym roku jest to 19 szkół. Późne kończenie zajęć dotyczy głównie szkół kształcących w zawodach (technika, szkoły branżowe) i sportowych, a powodem jest zbyt mała liczba specjalistycznych pracowni i obiektów sportowych.

Więcej…
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2 września 2019 r. o godz. 9.00 na placu przed szkołą odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – Wójt Gminy Miłkowice p. Dawid Stachura i Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Mandziara, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, a przede wszystkim uczniowie. Dyrektor szkoły powitała wszystkich zebranych słowami:

„Skończyły się wakacje i wchodzimy razem w nowy rok szkolny 2019/2020, w którym zgodnie z reformą oświaty wygasły ostatecznie gimnazja. Mam nadzieję, że w czasie wakacyjnego odpoczynku nabraliście dużo sił i zapału do pracy, a także, że jesteście otwarci na nowe przygody, jakie tu na Was czekają!”.

Głos zabrali również zaproszeni goście. Po krótkich przemówieniach uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

 
OBIADY w roku szkolnym 2019/2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Miesięczną opłatę należy wpłacić z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego.

Cena za jeden obiad:

 • przedszkole - 5,50 zł
 • klasy 1 - 4 - 6,50 zł
 • klasy 5 - 8 - 7,50 zł

na rachunek bankowy Szkoły:

Bank Spółdzielczy we Wschowie
nr 68 8669 0001 2032 0320 7024 0004

Tytułem: obiady za miesiąc …….liczba dni x cena =…….. imię i nazwisko ucznia, klasa

Obiady będą odmawiane powyżej 2 dni nieobecności ucznia.

Rodzic/opiekun prawny ma obowiązek zgłosić nieobecność ucznia i powrót po nieobecności przez dziennik elektroniczny do p. Izabeli Sochackiej. Rezygnację z obiadów również proszę zgłaszać z wyprzedzeniem przez dziennik.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

dla uczniów klas I – VIII,

odbędzie się w dniu  2 września 2019 o godzinie 9.00

na placu przed budynkiem byłego gimnazjum.

Przedszkolaki (6,5,4-latki) zapraszamy do budynku przedszkola,

natomiast 3-latki do sali obok biblioteki w budynku głównym szkoły podstawowej.

 
ORGANIZACJA DOWOZÓW UCZNIÓW w roku szkolnym 2019/2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

DO POBRANIA:

 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2019/2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2019 podreczniki religia

 
Koncert pt. "Moim wehikułem" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Przy pomocy muzycznego wehikułu można było przenieść się w czasie. Gdzie i kiedy? W Miłkowicach, 05 czerwca. Kacper Pietras – uczeń trzeciej klasy gimnazjum – wraz z wokalistką Martyną Kostrąg oraz perkusistą Aaronem Call zagrali koncert pt. „Moim wehikułem”. Dzięki podróży muzycznej można było usłyszeć m.in. muzykę poważną, reggae, rock, heavy metal  czy piosenkę liryczną. Wszystko to w aranżacjach na gitarę oraz perkusję. Odbiorcami niespodzianki wypełnionej dźwiękami byli uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Miłkowicach. Koncert odbył się w ramach corocznej promocji młodych talentów a poprowadzili go Paula Bełza oraz Paweł Cedzidło.

Kacper uczy się gry na gitarze od 7 lat. Kocha rock i heavy metal, ale także nie boi się sięgać po inne gatunki muzyczne. Eksperymentuje i  improwizuje z muzyką. Kto wie, co mu jeszcze w duszy gra?

Więcej…
 
Szkolny konkurs na najciekawsze opowiadanie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W szkolnym konkursie na najciekawsze opowiadanie najciekawsze prace napisali:

I miejsce:

 • Zuzanna Blomberg
 • Dominika Kawalec

II miejsce:

 • Klaudia Lange
 • Zuzanna Wojtczak
 • Emilia Słotwińska

III miejsce:

 • Martyna Pytlak
 • Julia Bąchor    

Gratulacje dla młodych pisarek.

 
Konkurs czytelniczy "Magia ogrodu". Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Tajemniczy ogród okazał się na tyle ciekawa lekturą, że lista laureatów i wyróżnionych jest dość pokaźna.

Najlepsi okazali się:

I miejsce - Zuzanna Blomberg
II miejsce - Dominika Kawalec
III miejsce - Julia Bąchor
                     Adam Borek

Wyróżnienia - Anna Pater, Julia Stefanicka, Emilia Słotwińska

Gratulacje dla zwycięzców.

 
Kolejne wyróżnienia dla naszych uczniów! Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, iż troje naszych uczniów otrzymało WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, a są to:

 • Michał Adamczyk - klasa 5b  (kategoria 1Benjamin, 96 pkt.)
 • Barbara Kozłowska - klasa 7b  (kategoria 1Kadet, 116,75 pkt.)
 • Paweł Świątkowski - klasa 7b  (kategoria 1Kadet, 103,75 pkt.)

Na pochwałę zasługują również dobre wyniki w tym trudnym konkursie, które uzyskali:

 • Bartosz Turczyn - klasa 6b  (kategoria 2B, 97,25 pkt.)2019 kangur matematyczny
 • Jakub Jankowiak - klasa 6a  (kategoria 2B, 92,5 pkt.)
 • Kamila Grzywińska - klasa 6b  (kategoria 2B, 85,75 pkt.)
 • Jan Kuciapski - klasa 6b  (kategoria 2B, 82 pkt.)
 • Piotr Biedrzycki - klasa 6b  (kategoria 2B, 78,5 pkt.)
 • Szymon Biedrzycki - klasa 8b  (kategoria 2K, 107,5 pkt.)
 • Marek Olszewski - klasa 8b  (kategoria 2K, 97,75 pkt.).

Test obejmował zadania za 3, 4 lub 5 pkt. Za błędną odpowiedź przyznawano punkty ujemne, dlatego tak cieszy każdy zdobyty punkt!

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 60

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information