Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
***SZUKAMY SPONSORÓW NAGRÓD W KONKURSIE "MÓJ TALENT"*** Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

„Mój Talent”
Konkurs dla uczniów Gminy Miłkowice
prośba o sponsoring

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości sponsorowania szkolnego konkursu MÓJ TALENT, który odbędzie się dnia 23 marca 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Miłkowicach.
Planujemy:

 • popularyzować działania artystyczne
 • rozwijać kreatywność dzieci i młodzieży
 • promować  młode talenty
 • wyłonić najciekawszą osobowość wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

W realizację imprezy wkładamy własne siły lecz ze względu na brak środków finansowych nie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom odpowiedniej liczby ciekawych nagród.

W zamian za  pomoc możemy zaoferować:

 • certyfikaty z podziękowaniem,
 • wpis na naszą stronę internetową pod tytułem „Przyjaciel szkoły”,
 •  podziękowanie wygłoszone podczas imprezy,
 • możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych w trakcie  trwania imprezy

Jesteśmy otwarci na inne sposoby promocji.

Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń.
 

Z wyrazami szacunku w imieniu
Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Miłkowicach

NAUCZYCIELE ODPOWIEDZIALNI ZA PRZEPROWADZENIE KONKURSU:
Agata Wójtów, Barbara Kość, Beata Barełkowska , Bożena Cependa

Tel./Fax 76 88 71 219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

nr konta: 68 8669 0001 2032 0320 7024 0004 tytułem: Konkurs "Mój Talent"
Bank Spółdzielczy Wschowa/ Szkoła Podstawowa w Miłkowicach

 
Zajęcia rozwijające i wyrównawcze z języka angielskiego dla klas IV Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Program został napisany w oparciu o podstawę programową oraz program nauczania języka angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Głównym założeniem programu jest promowanie zdobywania wiedzy o obszarach anglojęzycznych oraz rozwijanie wszystkich czterech sprawności językowych, tj. słuchania, czytania, mówienia i pisania, umożliwiających swobodne komunikowanie się. Poza celami edukacyjnymi, w programie zawarto również cele wychowawcze, a więc rozwijanie zainteresowań uczniów, wzbudzanie szacunku dla innej kultury, a także nauka samodzielnej pracy i systematyczności.

Zajęcia rozwijające odbywają się w piątek od 13.35 do14.20, a zajęcia wyrównawcze od 12.40- 13.25.

Więcej…
 
Zajęcia rozwijające dla klas I-III z języka angielskiego Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2018 unia

Program Zajęć rozwijających dla klas I-III z języka angielskiego w ramach projektu Nowoczesna edukacja w Gminie Miłkowice został napisany w oparciu o podstawę programową. Zajęcia z języka angielskiego dla klas drugich i trzecich szkoły podstawowej powstały w celu wzbogacenia oferty edukacyjnej i wychowawczej szkoły. Adresowane jest do uczniów pragnących utrwalić oraz poszerzyć wiedzę w zakresie czterech sprawności językowych  i wiedzy kulturoznawczej. Zadaniem  programu jest  wczesne zetknięcie dzieci z językiem angielskim i motywacja do dalszej nauki.

Program daje uczniom  możliwość nie tylko rozwijania kompetencji językowych, ale również kształcenia umiejętności uniwersalnych, rozwijanie zainteresowań, nabywanie umiejętności samodzielnego uczenia się, twórczego myślenia oraz pracy w grupie.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 8.00 w sali 211.

Beata Lubańska

Więcej…
 
Warsztaty plastyczne dla 5-latków Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Grupa przedszkolna 5-latków wzięła udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Wychowawcę- panią Kingę Chrzanowską i nauczyciela języka angielskiego- panią Beatę Lubańską. Zadaniem dzieci było przygotowanie własnej tęczy z wykorzystaniem soli i kolorowej kredy oraz zamknięcie jej w słoiku. Dzieci miały okazję utrwalenia nazw kolorów w języku polskim i angielskim oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi, jednocześnie rozwijając umiejętność manualną i percepcyjną. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a efekt pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Więcej…
 
Savoir-vivre, czyli dobre maniery na co dzień Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W dniu 06.03.2019r. klasa V A wzięła udział w zajęciach dydaktycznych "Savoir-vivre, czyli dobre maniery na co dzień" w Bibliotece Pedagogicznej w Legnicy. Zajęcia podzielone były na dwie części; teoretyczną, w której Pani prowadząca przy pomocy prezentacji multimedialnej przypomniała i opowiedziała uczniom o zasadach obowiązujących w życiu codziennym i praktyczną, w której uczniowie pracując w parach lub grupach tworzyli własne zasady i regulaminy.

Po zajęciach cała klasa udała się na pyszne pączki i krótki spacer ulicami Legnicy.

Beata Lubańska

Więcej…
 
Brawo Szymon! Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

We wtorek 5 III 2019r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do ogólnopolskiego konkursu logicznego III Memoriału Urszuli Marciniak organizowanego przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wydawnictwo LOGI.

Miło nam poinformować, iż Szymon Czukiewski zakwalifikował się do finału w kategorii klas 4-6 SP, który odbędzie się 24 III 2019r. we Wrocławiu. Trzymamy mocno kciuki!

Dorota Martka

 
Niewiarygodna lekcja matematyki! Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dzięki udziałowi w programie Aktywna Tablica nasza szkoła współpracuje z innymi placówkami, które przystąpiły do jego realizacji. Wymiana informacji, pomysłów i doświadczeń z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie zaowocowała zaszczepieniem na grunt naszej szkoły nowych rozwiązań.

W minionym tygodniu każda z klas 7 i 8 usłyszała na lekcji matematyki polecenie: "Proszę wyciągnąć telefony komórkowe!" Kiedy pierwszy szok i niedowierzanie uczniów minęło, zalogowali się do gry na platformie Quizizz. Rozwiązywanie zadań on-line w połączeniu ze zdrową rywalizacją bardzo uczniów wciągnęło! Ach cóż to były za emocje! Już niedługo runda druga!

Dorota Martka

Więcej…
 
Co nowego na zajęciach z projektu w klasie 8? Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2018 unia

Nie mamy czasu na nudę! Ćwiczymy pamięć, refleks, strategię, logiczne myślenie i szyfrowanie!

Ostatnio pochłonęły nas gry: Hej, to moja ryba! , Memo z tabliczką mnożenia, Antywirus, Blokada, Samotnik, Farmer, Halli Galli a także interaktywne z konkursu Maks Matematyczny. Nauczyliśmy się   szyfrować wiadomości i „rozgryzać” numery PESEL.

Dorota Martka

Więcej…
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie MÓJ TALENT - 23 marca 2019 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2019 moj talent plakat m

 1. Karta zgłoszenia do Konkursu "MÓJ TALENT 2019"
 2. Regulamin konkursu "Mój talent"

 

 
Matematyczny Marzec Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

"Matematyczny Marzec" pod takim hasłem witamy nowy miesiąc w Szkole Podstawowej w Miłkowicach. Jest to czas wytężonej pracy uczniów klas 8 oraz 3 gimnazjum, gdyż wielkimi krokami zbliżą się terminy egzaminów.

Wiadomo jednak, że trening umysłu to nie tylko rozwiązywanie zadań, dlatego proponujemy naszym uczniom udział w licznych konkursach matematycznych.

 • 5 III 2019r. można się zmierzyć z łamigłówkami logicznymi podczas eliminacji szkolnych do III Memoriału Urszuli Marciniak
 • 7 III 2019r. można się wykazać sprawnym liczeniem podczas interaktywnego konkursu VII Maks Matematyczny
 • 14 III 2019r. z okazji Światowego Dnia Liczby π odbędzie się Turniej Międzyszkolny „Wszystko o liczbie π”, a  do udziału w nim zapraszamy 3-osobowe drużyny z klas VII i VIII
 • 14 III 2019r. odbędzie się również wewnątrzszkolny konkurs recytacji jak najdłuższego rozwinięcia liczby π pt. ”Jak długa jest Twoja znajomość z liczbą π?”
 • 21 III 2019r. aż 40 uczniów naszej szkoły zasiądzie do zadań podczas Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.

Jak widać marzec zapowiada się wyśmienicie!

Dorota Martka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 58

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information