Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lubinie Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w LubinieDnia 11 stycznia 2020 Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE godnie reprezentował Szkołę Podstawową w Miłkowicach podczas XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Salezjańską Szkołę Podstawową im.Świętego Dominika Savio w Lubinie. Konkurs odbył się w sali teatralnej przy kościele Jana Bosko w Lubinie. Celem było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie młodych talentów muzycznych oraz radość wspólnego muzykowania.
Dzieci z naszej szkoły wykonały dwa utwory:"Nowina miła" i "Jezusa narodzonego". Za prezentację otrzymały zaszczytne drugie miejsce.
Opiekun ZPiT MARZENIE – p. Elżbieta Posiewała składa serdeczne podziękowanie rodzicom uczniów za pomoc i współpracę w przygotowaniach do konkursu. 
Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2019 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2019 zyczenia

 
W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Wspólny pobyt na lodowisku - zamiast siedzenia przy stole. Tak właśnie uczniowie klas 7b i 8a spędzili czas przeznaczony na klasowe spotkania przedświąteczne. Super zabawa, wzajemne wsparcie przy nauce jazdy na łyżwach, pomocna dłoń przy upadkach na lodowej tafli. Później wspólny spacer świątecznie udekorowanymi ulicami miasta i życzenia Wesołych Świąt.
 
Wyjaz do biblioteki Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W oczekiwaniu z niecierpliwością na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Miejska Biblioteka nr 1 w Legnicy zaprosiła dzieci z grupy 0b na zajęcia o tematyce świątecznej. Przedszkolaki bawiły się w „kalambury” – musiały przedstawić gestem prezenty, które zgubił św. Mikołaj. Następnie przedszkolaki miały okazję spróbować swoich umiejętności w tworzeniu  świątecznej kartki oraz  gwiazdki dla mamy. Dzieciom nie brakowało zapału do pracy, każdy wrócił z własnoręcznie wykonaną ozdobą.

Więcej…
 
Warsztaty Świąteczne Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Święta tuż, tuż więc grupa 0b uczestniczyła w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez pracowników GOKIS-u w Miłkowicach. Dzieci z pomocą pani Magdy zrobiły piękne bałwanki, które zostaną powieszone na choinkach w ich domach. Oprócz warsztatów plastycznych przedszkolaki miały wykonaną świąteczną sesję zdjęciową.

Warsztaty miały na celu rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci, czerpanie radości z nadchodzących świąt.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na warsztaty pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłkowicach.
 
Tydzień Nauk Ścisłych : 2 - 8 grudnia 2019 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Od 2 do 8 grudnia przedmioty matematyczno – przyrodnicze zawładnęły całą szkołą. Corocznie nauczyciele przedmiotów ścisłych w Szkole Podstawowej w Miłkowicach starają się, by matematyka, fizyka, geografia, biologia, informatyka i chemia stały się bliższe zainteresowaniom młodzieży. Tydzień Nauk Ścisłych połączony został z JUBILEUSZOWYM ROKIEM MATEMATYKI.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanowił  rok 2019 Rokiem Matematyki. Podczas prezentacji multimedialnej pt. „6 wybitnych polskich matematyków” uczniowie mogli poznać życiorysy i osiągnięcia wybitnych Polaków, którzy należą do elity światowej.

NAUKI ŚCISŁE, to nie tylko trudne zadania, wzory, pierwiastki, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych konkursach. Któż nie lubi rebusów, zgadywanek, łamigłówek i wyzwań? A do tego jeszcze współzawodnictwo z koleżankami i kolegami.

LAUREACI KONKURSÓW

„ Mistrz Logicznego Myślenia” - SZYMON CZUKIEWSKI 5a

„ Mistrz Jednostek” - ALEKSANDRA ROSIK klasa 8a

Konkurs plastyczny - ,,Symbol pierwiastka chemicznego"

Wyróżnienie – JULIA OLSZEWSKA klasa 7b

Wykreślanka fizyczno – chemiczna

I miejsce PAWEŁ ŚWIĄTKOWSKI

„ Mistrz Łamigłówek matematycznych”

Klasa 4 PATRYK KUBIAK

KLASA 5 ex aequo SZYMON PRZYSTAJ I CELINA GÓRALEWSKA

Klasa 6 ALEKSANDRA SZOT

Klasa 7 JAN KUCIEPSKI

Klasa 8 TYMOTEUSZ ZABOROWSKI

Konkurs matematyczno – plastyczny pt. „ Obraz z figur geometrycznych”

I miejsce ex aequo Aleksandra Kenc i Weronika Stolarska

Wyróżnienia: Ania Szczerbicka, Ewa Chęś, Kacper Kowalski, Julia Urbańczyk, Dominika Zębacka, Piotr Ignaciuk

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Uczestnikom i laureatom konkursów serdecznie gratulujemy wiedzy oraz dziękujemy!
 
PIERWSZY MIĘDZYKLASOWY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

PIERWSZY MIĘDZYKLASOWY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

 

 

Organizator : Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Jolanta Szeszko                                       

Celem konkursu jest:

 • pielęgnowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych,
 • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji,
 • prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej,
 • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień,
 • motywowanie dzieci, młodzież i rodziców do wspólnej twórczej aktywności,
 • integracja zespołów klasowych,
 • integracja wspólnot szkolnych ( MILE WIDZIANA WSPÓŁPRACA RODZICÓW, DZIADKÓW)

Warunki konkursu:

Konkurs jest kierowany dla klas 1-8 szkoły podstawowej w Miłkowicach. Każda klasa może zgłosić do konkursu jedną szopkę. Materiał pozostawia się inwencji wykonawców, jednak wymaga się aby konstrukcja szopki była stabilna, wszystkie elementy muszą być przymocowane w trwały sposób.

Rozmiary podstawy nie mniejsze niż  60x60 ( docelowo szopka zostanie przeniesiona do kościoła w Miłkowicach). Praca w formie przestrzennej. Dopuszcza się oświetlenie szopki jedynie światłem bateryjnym.

Termin składania prac konkursowych: 20 grudzień 2019, Szkoła Podstawowa w Miłkowicach, sala języka niemieckiego)

Tematyka konkursu:

Zadaniem uczestników konkursu ( klasy 1-8 szkoły podstawowej w Miłkowicach) jest wykonanie przestrzennej pracy– szopki bożonarodzeniowej, statycznej lub ruchomej. Przy ocenie będą brane pod uwagę :

 • wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia,
 • nawiązanie do tradycji,
 • architektura,
 • figurki,
 • oświetlenie,
 • kolorystyka,
 • nowatorstwo,
 • dekoracyjność,
 • ogólne wrażenie estetyczne.

Każda klasa może zgłosić do konkursu jedną szopkę. Materiał pozostawia się inwencji wykonawców, jednak wymaga się aby konstrukcja szopki była: stabilna, wszystkie elementy muszą być przymocowane w trwały sposób. Rozmiary podstawy nie mniejsze niż  60x60 ( docelowo szopka zostanie przeniesiona do kościoła w Miłkowicach). Dopuszcza się oświetlenie szopki jedynie światłem bateryjnym.

Ze względu na specyfikę pracy przy powstawaniu szopek mogą pomagać także inne osoby (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo).

Każda szopka musi być opatrzona informacją zawierającą: klasę, imię i nazwisko opiekuna.

Postanowienia ogólne:

 1. Prace oceniać będzie komisja konkursowa ( 5 osób)  powołana przez organizatora specjalnie do tego celu. Od decyzji komisji nie ma odwołania. Lista zwycięzców zostanie podana na stronie szkoły.
 2. Spośród zgłoszonych prac komisja wyłoni 3 najlepsze pracę, które zostaną nagrodzone. Ponadto zostaną przyznane 2 wyróżnienia.
 3. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac, oraz pozostali uczestnicy konkursu, za pośrednictwem szkoły zostaną poinformowani o terminie, miejscu oraz uroczystym wręczeniu nagród.
 4. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w niniejszym regulaminie.
 5. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora Konkursu w prasie, Internecie;
 6. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Komisja Konkursowa.

Wernisaż prac: 24 grudnia 2019 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia  NMP w Miłkowicach.

 
EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA - 8 listopada 2019 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dzień Zdrowego Śniadania jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia w lekcjach na temat zdrowej diety.

W Szkole Podstawowej w Miłkowicach również prowadzona była kampania dotycząca dobrych nawyków żywieniowych. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywanie regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie klas młodszych wykonali piękne plakaty dotyczące tematyki zdrowego żywienia, którymi zapełnili korytarze szkolne. Nauczyciele i wychowawcy klas 1-4, świetlica szkolna i samorząd szkolny zaangażowani w akcję, zorganizowali w klasach wspólne spożywanie zdrowego posiłku. Przygotowywali soki i koktajle z owoców i warzyw, kanapki, przekąski, kolorowe  sałatki i surówki w ramach zajęć lekcyjnych oraz uświadamiali wychowanków o roli śniadania w codziennej diecie.
 
101 rocznicy Odzyskania Niepodległości Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Świętowanie 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowicach rozpoczęli w dniu 31 października 2019 r. od odwiedzenia lokalnych cmentarzy.  Zapalając już po raz drugi  znakowane znicze uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za Naszą Ojczyznę. 5 listopada uczniowie zespołu tanecznego i wokalnego wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznych w Chojnowie.  Zespół taneczny Marzenie zdobył I nagrodę, a zespół Melomani – wyróżnienie. Dnia 8 listopada 2019 r. korytarze szkolne przybrały biało-czerwony wystrój. Na wietrze powiewały flagi państwowe. Uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 6a i 3b, a następnie wysłuchali pieśni w wykonaniu zespołu Marzenie i Melomani. Po  apelu wszyscy włączyli się w koncert pieśni patriotycznych.  O godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali Hymn Państwowy.

Więcej…
 
"Krwią wyzwalana, sercem ukochana" - II edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

"Krwią wyzwalana, sercem ukochana" Pod takim tytułem  05 listopada 2019r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyła się II edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Celem była prezentacja i promocja polskich pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej  oraz kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych.
Na scenie w szkolnej auli przed liczną widownią zaprezentowało się kilkudziesięciu wokalistów, zespołów i chórów ze szkół nie tylko chojnowskich, ale i całej gminy Chojnów i Miłkowic. Ze Szkoły Podstawowej  w Miłkowicach do konkursu przystąpiły dwie grupy wokalne. Jury miało przysłowiowy twardy orzech muzyczny do zgryzienia, ponieważ  poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy pokazali niezwykłe talenty.
Ostatecznie 1 miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE  ze SP w Miłkowicach  za prezentacje piosenki "Gdzie są kwiaty z tamtych lat".Opiekunem  zespołu jest p. Elżbieta Posiewała, a pierwsze wyróżnienie trafiło do chóru MELOMANI za piosenkę "Weselisko". Opiekunem  grupy jest p.Agata Wójtów.
 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information