Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Walentynki 2018 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego, ostatni tydzień upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. Z tej okazji szkoła została pięknie udekorowana czerwonymi sercami. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka pocztowa, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.

Nie obyło się bez wzruszeń  i zaskoczeń. Z tej okazji zorganizowany został też konkurs na Najpiękniejsze Kartki Walentynkowe w językach angielskim i niemieckim. Wszystkie kartki zostały wystawione w gablotach przy pracowniach językowych. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe torby. W dniu walentynek uczniowie mogli też spróbować smakowitych wypieków wystawionych na stoisku w holu szkoły.

Niespodzianką, z której skorzystało wielu uczniów, było zwolnienie uczniów ubranych na czerwono lub różowo z pytania w danym dniu. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Więcej…
 
Dyskoteka karnawałowa Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 6 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas III - V.

Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczniowie bardzo licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów zabawiała nas DJ Marcyśka. Spędziliśmy czas  doskonale.

W przerwie uczniowie mogli korzystać z kawiarenki przygotowanej przez rodziców, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Impreza była bardzo udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

Więcej…
 
Warsztaty "Pierniki - podróż do krainy zmysłów" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Warsztaty "Pierniki - podróż do krainy zmysłów"13 grudnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach pod tytułem "Pierniki-podróż do krainy zmysłów". Uczyły się jak pięknie przyozdobić te pyszne ciasteczka, aby później mogły być ozdobą choinkową. Po zajęciach zwiedziły wystawę w Muzeum Regionalnym w Chojnowie poświęconej historii piernika. Podziwiały również przedświąteczne iluminacje miasta.

Więcej…
 
Świąteczny Maraton Zumby za nami Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Gdzie można spędzić czas tuż przed Bożym Narodzeniem? Oczywiście, na Świątecznym Maratonie Zumby, który w tym roku szkolnym odbył się 08.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłkowicach. Dynamiczny rozwój cywilizacji silnie przeobraził zewnętrzne warunki naszego życia sprzyjając eliminacji aktywności fizycznej oraz przyczynił się do zmniejszenia aktywności ruchowej wśród młodzieży. W piątkowe popołudnie salę gimnastyczną w naszej szkole wypełnili uczniowie naszej szkoły przekonując się, że aktywność fizyczną można bez problemu połączyć ze świetną zabawą. Taniec wyraża nasze emocje, ale również jest to aktywna forma spędzania czasu w bardzo przyjemny sposób. Dzięki muzyce wielu z nas zdało sobie sprawę z dobroczynnego wpływu tańca na nasz rozwój fizyczny i psychiczny. Tego rodzaju imprezy pozwalają oderwać się od rzeczywistości i pozwalają tanecznym krokiem wejść w nastrój świąt. Na miłośników Zumby czekała tego dnia świetna zabawa, a także słodki poczęstunek przygotowany przez naszych Kochanych Rodziców.

Maraton Zumby zrealizowany został w ramach programu Bezpieczna +.

Więcej…
 
Debata nt. "Czy warto pomagać" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dnia 08.12.2017r. w SP odbyła się debata "Czy warto pomagać". W debacie wzięło udział 5 osób z każdej klasy IV i V. Przed debata każda klasa przygotowywała plakat dotyczący niesienia pomocy innym i wolontariatu. Wszyscy uczniowie przygotowali także piosenkę Małej Orkiestry dni naszych - warto pomagać ludziom. Podczas debaty uczniowie stworzyli mapę myśli do słowa "pomagam". Porozmawialiśmy o tym, jak pomagamy innym, w jakich akcjach uczniowie i ich rodziny chętnie biorą udział, czy sprawia im to radość, czy jest im to obojętne.

Więcej…
 
Mikołaj w przedszkolu - 6 grudnia 2017 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Mikołaj w przedszkolu - 6 grudnia 201706.12.2017 r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników – elfów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie dzieci powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Nasi podopieczni zaśpiewali mu piosenki i recytowali piękne wiersze. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami.

Więcej…
 
XXIII RAJD MIKOŁAJKOWY Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

XXIII RAJD MIKOŁAJKOWYW dniach 2 - 3  grudnia 2017 r. odbył się „XXIII RAJD MIKOŁAJKOWY” do Szklarskiej Poręby, organizatorem którego był oddział PTTK w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowała 20 - osobowa drużyna z kl. 4a, 4b i 7a pod opieką dwóch nauczycielek. Tradycyjnie już dołączyliśmy do uczniów ze szkół legnickich.

Głównym celem wyjazdu był czynny wypoczynek w dni wolne od nauki, poznawanie walorów turystyczno - krajoznawczych Karkonoszy, zdobywanie górskiej odznaki turystycznej i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach Zdroju. Mieści się ono w starych, zabytkowych murach klasztoru. Przywitała nas figura przedstawiająca legendarnego Ducha Gór. Tu oglądaliśmy okazy zwierząt, ptaków, owadów, skał, minerałów. Naszą uwagę przyciągnął barwny świat motyli, rogi i poroża oraz ekspozycja przepięknych muszli. To miejsce niewątpliwie warte jest odwiedzenia.

Następnie wyruszyliśmy jednym ze szlaków przez Wodospad Kamieńczyk do schroniska na Hali Szrenickiej. I tu spotkała nas miła niespodzianka… Wokół nas rozciągał się krajobraz jak w baśniowej Narnii.  Mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody w zimowej szacie. Zabawy na śniegu i spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował każdego z nas prezentami to największe atrakcje dwudniowego pobytu w górach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy a drużyna - dyplom uczestnictwa.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Już czekamy na następny wyjazd oraz zdobywanie kolejnych odznak turystycznych.

Więcej…
 
Niezwykła Maria - 150-ta rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W roku 2017 przypada 150-ta rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, dlatego też w naszej szkole nie mogło zabraknąć wydarzeń z tym związanych. Wiosną uczniowie klasy  II a realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Co sprawia, że Marię Skłodowską-Curie uznaje się za kobietę niezwykłą?", który przedstawił uczoną w różnych odsłonach – jako matkę, żonę, kobietę, naukowca.

W listopadzie natomiast zorganizowano ,, Tydzień z Marią". W tym czasie uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum mogli brać udział w licznych konkursach, których głównym bohaterem była Maria Skłodowska-Curie. Wśród nich były: konkurs plastyczny pt. ,,Naprawdę jaka jesteś ...", test dotyczący życia i działalności noblistki, wykreślanki, chemiczne sudoku oraz konkurs literacki, w którym należało udowodnić, że słowa wypowiedziane przez Alberta Einsteina, iż ,,Pani Curie jest – z wszystkich ludzi na świecie – jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem."  są prawdziwe. Podsumowaniem było przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy III a.

Co sprawia, że naszą Noblistę uznaje się za niezwykłą kobietę? – zapytaliśmy p. Annę Rosik - pomysłodawczynię „Tygodnia z Marią”. „Przede wszystkim jej życie, które było świadectwem ogromnej pasji i miłości do nauki” – odpowiedziała. 

Maria Skłodowska-Curie poświęciła jej całe życie. Była kobietą silnie związaną ze światem naukowym, co ówcześnie uważane było za ewenement. Wyprzedziła swoją epokę. Jako pierwsza kobieta w historii zdała egzaminy wstępne na wydział fizyki i chemii. Uzyskała licencjat z nauk fizycznych z pierwszą lokatą. Rok później licencjat z nauk matematycznych. Następnie uzyskała, wraz z mężem i Henri Becquerelem, pierwszą Nagrodę Nobla w 1903 roku, a drugą w 1911 roku samodzielnie z chemii. Do dziś jest jedynym naukowcem, który zdobył dwie nagrody Nobla w różnych dziedzinach.

Maria  Skłodowska-Curie jako jedna z pierwszych przełamała wiele ówczesnych stereotypów dotyczących kobiet. Jej wielkie odkrycia były efektem niezwykłego charakteru. Robiła rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn: jeździła rowerem, miała prawo jazdy, dla swojego męża była partnerką jako małżonka, ale także jako naukowiec. Nigdy też nie zapomniała, skąd pochodzi i swoją polskość podkreślała na każdym kroku.

Więcej…
 
Kiermasz Taniej książki - 21-30.XI.2017 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W dniach od 21-30.XI.br. odbył się w bibliotece szkolnej Kiermasz Taniej książki. W sprzedaży znalazły się książeczki dla najmłodszych i starszych uczniów. Społeczność szkolna miała możliwość zakupu ciekawych pozycji edukacyjnych .Wśród nich były bajeczki do czytania, do kolorowania, książeczki z różnymi gadżetami .Książki dwujęzyczne, przepisy kulinarne na zbliżające się Święta, antystresowe kolorowanki, gwiazdkowe i mikołajowe łamigłówki oraz płyty z kolędami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie lub dla bliskich.

Więcej…
 
Andrzejki w naszej szkole Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W zeszłym tygodniu w czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny pod opieką pań A. Dominik oraz I. Pogodzińskiej. W tym dniu hol szkoły  został zamieniony w "salę wróżb".

Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Uczniowie bawili się  między innymi w :

Imiona - nakłuwali za pomocą szpilki serca z wypisanymi imionami. Trafione imię jest imieniem przyszłego wybranka lub wybranki.

Zawody - losowanie zawodu, które będzie wykonywany w przyszłości przez ucznia.

Lanie wosku - uczniowie przelewali gorący wosk przez dziurkę od klucza, a z powstałych woskowych kształtów odczytywali symbol łączący się z ich przyszłością.

Oprócz tradycyjnych wróżb były oczywiście tańce, zabawy oraz poczęstunek – muffinki z okolicznościowymi wróżbami.

Całą imprezę uświetniła muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Zabawa trwała od 16.00 do 18.00.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 59

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information