Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Warsztaty "Pierniki - podróż do krainy zmysłów" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Warsztaty "Pierniki - podróż do krainy zmysłów"13 grudnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach pod tytułem "Pierniki-podróż do krainy zmysłów". Uczyły się jak pięknie przyozdobić te pyszne ciasteczka, aby później mogły być ozdobą choinkową. Po zajęciach zwiedziły wystawę w Muzeum Regionalnym w Chojnowie poświęconej historii piernika. Podziwiały również przedświąteczne iluminacje miasta.

Więcej…
 
Świąteczny Maraton Zumby za nami Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Gdzie można spędzić czas tuż przed Bożym Narodzeniem? Oczywiście, na Świątecznym Maratonie Zumby, który w tym roku szkolnym odbył się 08.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Miłkowicach. Dynamiczny rozwój cywilizacji silnie przeobraził zewnętrzne warunki naszego życia sprzyjając eliminacji aktywności fizycznej oraz przyczynił się do zmniejszenia aktywności ruchowej wśród młodzieży. W piątkowe popołudnie salę gimnastyczną w naszej szkole wypełnili uczniowie naszej szkoły przekonując się, że aktywność fizyczną można bez problemu połączyć ze świetną zabawą. Taniec wyraża nasze emocje, ale również jest to aktywna forma spędzania czasu w bardzo przyjemny sposób. Dzięki muzyce wielu z nas zdało sobie sprawę z dobroczynnego wpływu tańca na nasz rozwój fizyczny i psychiczny. Tego rodzaju imprezy pozwalają oderwać się od rzeczywistości i pozwalają tanecznym krokiem wejść w nastrój świąt. Na miłośników Zumby czekała tego dnia świetna zabawa, a także słodki poczęstunek przygotowany przez naszych Kochanych Rodziców.

Maraton Zumby zrealizowany został w ramach programu Bezpieczna +.

Więcej…
 
Debata nt. "Czy warto pomagać" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dnia 08.12.2017r. w SP odbyła się debata "Czy warto pomagać". W debacie wzięło udział 5 osób z każdej klasy IV i V. Przed debata każda klasa przygotowywała plakat dotyczący niesienia pomocy innym i wolontariatu. Wszyscy uczniowie przygotowali także piosenkę Małej Orkiestry dni naszych - warto pomagać ludziom. Podczas debaty uczniowie stworzyli mapę myśli do słowa "pomagam". Porozmawialiśmy o tym, jak pomagamy innym, w jakich akcjach uczniowie i ich rodziny chętnie biorą udział, czy sprawia im to radość, czy jest im to obojętne.

Więcej…
 
Mikołaj w przedszkolu - 6 grudnia 2017 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Mikołaj w przedszkolu - 6 grudnia 201706.12.2017 r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników – elfów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie dzieci powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Nasi podopieczni zaśpiewali mu piosenki i recytowali piękne wiersze. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi upominkami.

Więcej…
 
XXIII RAJD MIKOŁAJKOWY Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

XXIII RAJD MIKOŁAJKOWYW dniach 2 - 3  grudnia 2017 r. odbył się „XXIII RAJD MIKOŁAJKOWY” do Szklarskiej Poręby, organizatorem którego był oddział PTTK w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowała 20 - osobowa drużyna z kl. 4a, 4b i 7a pod opieką dwóch nauczycielek. Tradycyjnie już dołączyliśmy do uczniów ze szkół legnickich.

Głównym celem wyjazdu był czynny wypoczynek w dni wolne od nauki, poznawanie walorów turystyczno - krajoznawczych Karkonoszy, zdobywanie górskiej odznaki turystycznej i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach Zdroju. Mieści się ono w starych, zabytkowych murach klasztoru. Przywitała nas figura przedstawiająca legendarnego Ducha Gór. Tu oglądaliśmy okazy zwierząt, ptaków, owadów, skał, minerałów. Naszą uwagę przyciągnął barwny świat motyli, rogi i poroża oraz ekspozycja przepięknych muszli. To miejsce niewątpliwie warte jest odwiedzenia.

Następnie wyruszyliśmy jednym ze szlaków przez Wodospad Kamieńczyk do schroniska na Hali Szrenickiej. I tu spotkała nas miła niespodzianka… Wokół nas rozciągał się krajobraz jak w baśniowej Narnii.  Mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody w zimowej szacie. Zabawy na śniegu i spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował każdego z nas prezentami to największe atrakcje dwudniowego pobytu w górach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy a drużyna - dyplom uczestnictwa.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Już czekamy na następny wyjazd oraz zdobywanie kolejnych odznak turystycznych.

Więcej…
 
Niezwykła Maria - 150-ta rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W roku 2017 przypada 150-ta rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, dlatego też w naszej szkole nie mogło zabraknąć wydarzeń z tym związanych. Wiosną uczniowie klasy  II a realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Co sprawia, że Marię Skłodowską-Curie uznaje się za kobietę niezwykłą?", który przedstawił uczoną w różnych odsłonach – jako matkę, żonę, kobietę, naukowca.

W listopadzie natomiast zorganizowano ,, Tydzień z Marią". W tym czasie uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum mogli brać udział w licznych konkursach, których głównym bohaterem była Maria Skłodowska-Curie. Wśród nich były: konkurs plastyczny pt. ,,Naprawdę jaka jesteś ...", test dotyczący życia i działalności noblistki, wykreślanki, chemiczne sudoku oraz konkurs literacki, w którym należało udowodnić, że słowa wypowiedziane przez Alberta Einsteina, iż ,,Pani Curie jest – z wszystkich ludzi na świecie – jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem."  są prawdziwe. Podsumowaniem było przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy III a.

Co sprawia, że naszą Noblistę uznaje się za niezwykłą kobietę? – zapytaliśmy p. Annę Rosik - pomysłodawczynię „Tygodnia z Marią”. „Przede wszystkim jej życie, które było świadectwem ogromnej pasji i miłości do nauki” – odpowiedziała. 

Maria Skłodowska-Curie poświęciła jej całe życie. Była kobietą silnie związaną ze światem naukowym, co ówcześnie uważane było za ewenement. Wyprzedziła swoją epokę. Jako pierwsza kobieta w historii zdała egzaminy wstępne na wydział fizyki i chemii. Uzyskała licencjat z nauk fizycznych z pierwszą lokatą. Rok później licencjat z nauk matematycznych. Następnie uzyskała, wraz z mężem i Henri Becquerelem, pierwszą Nagrodę Nobla w 1903 roku, a drugą w 1911 roku samodzielnie z chemii. Do dziś jest jedynym naukowcem, który zdobył dwie nagrody Nobla w różnych dziedzinach.

Maria  Skłodowska-Curie jako jedna z pierwszych przełamała wiele ówczesnych stereotypów dotyczących kobiet. Jej wielkie odkrycia były efektem niezwykłego charakteru. Robiła rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn: jeździła rowerem, miała prawo jazdy, dla swojego męża była partnerką jako małżonka, ale także jako naukowiec. Nigdy też nie zapomniała, skąd pochodzi i swoją polskość podkreślała na każdym kroku.

Więcej…
 
Kiermasz Taniej książki - 21-30.XI.2017 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W dniach od 21-30.XI.br. odbył się w bibliotece szkolnej Kiermasz Taniej książki. W sprzedaży znalazły się książeczki dla najmłodszych i starszych uczniów. Społeczność szkolna miała możliwość zakupu ciekawych pozycji edukacyjnych .Wśród nich były bajeczki do czytania, do kolorowania, książeczki z różnymi gadżetami .Książki dwujęzyczne, przepisy kulinarne na zbliżające się Święta, antystresowe kolorowanki, gwiazdkowe i mikołajowe łamigłówki oraz płyty z kolędami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie lub dla bliskich.

Więcej…
 
Andrzejki w naszej szkole Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W zeszłym tygodniu w czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny pod opieką pań A. Dominik oraz I. Pogodzińskiej. W tym dniu hol szkoły  został zamieniony w "salę wróżb".

Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Uczniowie bawili się  między innymi w :

Imiona - nakłuwali za pomocą szpilki serca z wypisanymi imionami. Trafione imię jest imieniem przyszłego wybranka lub wybranki.

Zawody - losowanie zawodu, które będzie wykonywany w przyszłości przez ucznia.

Lanie wosku - uczniowie przelewali gorący wosk przez dziurkę od klucza, a z powstałych woskowych kształtów odczytywali symbol łączący się z ich przyszłością.

Oprócz tradycyjnych wróżb były oczywiście tańce, zabawy oraz poczęstunek – muffinki z okolicznościowymi wróżbami.

Całą imprezę uświetniła muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Zabawa trwała od 16.00 do 18.00.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

Więcej…
 
Informacje dot. programu Bezpieczna+ w Szkole Podstawowej w Miłkowicach Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W październiku 2017 roku w Szkole Podstawowej w Miłkowicach rozpoczęła się realizacja programu Bezpieczna+, na który udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe w wysokości 30 050 zł.

W ramach programu zostały zrealizowane następujące zadania:

  1. Spotkania z przedstawicielami służb mundurowych nt. bezpieczeństwa w drodze do/ze szkoły.
  2. Warsztaty dotyczące umiejętności psychospołecznych prowadzone w zespołach klasowych przez psychologa firmy MEDICUS.
  3. Debaty dla uczniów kl. 4-5 nt. Czy warto pomagać? a dla uczniów klas 6-7 nt. Przemoc w szkole to problem, który da się rozwiązać.
  4. Odbył się Dzień bez przemocy.

Wszyscy uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wyjazdach edukacyjnych dofinansowanych ze środków programu.

a) kl. 1-3 – wyjazd do Teatru Lalek we Wrocławiu
b) kl. 4-5 – wyjazd na zajęcia edukacyjne w Afrykarium we Wrocławiu
c) kl. 5-7 – wyjazd do Teatru w Jeleniej Górze

Odbyły się liczne konkursy towarzyszące realizacji zadań.

a) Konkurs plastyczny i konkurs wiedzy dla uczniów kl.1-3 „ Bezpieczna droga do/ze szkoły”
b) Konkurs na prezentację multimedialną „Stop agresji”
c) Konkurs „Mali kolekcjonerzy” – prezentacja zbiorów hobbystycznych.

Rodzice uczniów kl.1-5 uczestniczyli w spotkaniu nt. właściwych relacji z dzieckiem. Dla rodziców ucz. kl. 6-7 spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 15.30 w budynku gimnazjum.

Przed nami jeszcze zajęcia sportowe oraz Maraton ZUMBY, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 16.00 w Sali gimnastycznej gimnazjum. Serdecznie zapraszamy.

 
"KROKODYLA DAJ MI, LUBY!" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W dniu 27 listopada klasa  7 b wybrała się do Wrocławia na spektakl  w teatrze "Komedia".

Zanim zaczęło się przedstawienie, widzów spotkała miła niespodzianka. Teatr przygotował bardzo interesującą prezentację i wykład na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry, ilustrowaną mnóstwem fotografii i ciekawostek historycznych. Było to doskonałe wprowadzenie do spektaklu. Poznanie genezy jednego z najbadziej znanych polskich dramatów ułatwiło zrozumienie tego, co za chwilę się rozpoczęło- "Zemsta".

Na scenie kolejno pojawiały się znane z lektury postacie: Cześnik, Rejent, Wacław, Klara  i ... Dyndalski! Ten ostatni wzbudził największy aplauz publiczności i wybuchy śmiechu, kiedy  tylko się pojawił, a scena pisania listu to pokaz aktorskiego kunsztu.
Kłótnie i spory bohaterów scenicznych, jak to w komedii, doprowadziły do  zaskakującego  finału. Widzowie bili gromkie brawa, gdy ze sceny padły słowa:

"Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda!"

Szkoda, że tak rzadko można obejrzeć na żywo  inscenizacje na takim poziomie. Polecamy!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 60

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information