Rajd pieszy "XL Zlot Krajoznawczy" Legnickie Pole Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 12:56

 

Rajd pieszy „XL Zlot Krajoznawczy” Legnickie PoleW dniu 9 kwietnia 2011r. w 770 rocznicę Bitwy pod Legnicą odbył się kolejny rajd PTTK, w którym wzięła udział drużyna naszej szkoły pod opieką p.J.Michalkiewicz i S.Falkiewicz.

 

Uczestnicy spotkali się na Rynku w Legnicy.Następnie wyruszyli na trasę- przez Bartoszów „Szlakiem Tatarów” dotarli po kilkugodzinym marszu do Legnickiego Pola. Duże wrażenie na turystach zrobił barokowy kościół pw. św.Jadwigi i zespół klasztorny. Przewodnicy barwnie przedstawili jego historię oraz opowiedzieli młodym turystom o przebiegu i konsekwencjach bitwy pod Legnicą w 1241r.

 

Na mecie przed gmachem Zespołu Szkół w Legnickim Polu czekało wiele niespodzianek. Najpierw tyrystyczny posiłek, potem oglądanie wystawy plakatów i prac plastycznych poświęconych rocznicy bitwy, konkursy, w tym zawody latawców. Aura wyjątkowo sprzyjała tej konkurencji, gdyż kolejny dzień nie opuszczał nas niemal huraganowy wiatr.

Tym bardziej chwila wytchnienia i zabawy po wędrówce, a w zasadzie „walce z nieustającymi porywami powietrza” była przyjemną odmianą.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w konkursie na wykonanie stroju średniowiecznego rycerza, III miejsce (Kacper Iwan)- w konkursie rzeźbiarskim „Postać Mongoła”, III miejsce- w konkursie krajoznawczym (Aleksandra Stompor).

Biorąc udział w rajdzie, poznaliśmy lepiej historię wydarzeń, które rozegraly się na naszym terenie 770 lat temu i uczciliśmy pamięć bohaterów z HenrykiemII Pobożnym na czele.

(jm)

Czekamy na wejscie do swiatyni
bwd  Set 1/3  fwd
Czekamy na wejscie do swiatyni
Gospodarze rajdu-Wojt Legnickiego Pola i dyrektor szkoly
Konkurs -skakanka
Konkurs latawcow
Na mecie rajdu

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information