Pokaz ratownictwa medycznego - 10 stycznia 2020 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
sobota, 11 stycznia 2020 11:05

10 stycznia 2020r nasze przedszkolaki z grupy 4 i 6  latków, uczestniczyły w pokazie ratownictwa medycznego. Pokaz wykonywał ratownik medyczny pani Emilka Szudrowicz.

Nasz gość zaprezentował dzieciom czynności ratowników przy opatrywaniu najczęściej występujących urazów takich jak: rany, oparzenia, zwichnięcia, usztywnianie złamanych kończyn. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego, co należy do jego obowiązków i jakie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy musi posiadać. Pani Emilka przekazała dzieciom wiele  informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Najwięcej radości sprawiły dzieciom  działania praktyczne, podczas których mogły wcielić się w role ratowników i poszkodowanych z różnymi dolegliwościami.

Serdecznie dziękujemy pani Emilce  za przybycie do naszego przedszkola oraz za przeprowadzenie warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego. 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information